Dach płaski


Dachy płaskie stają się w Polsce coraz popularniejsze. Jest to element który zdecydowanie zmienia wygląd domu. Najczęściej dachy o konstrukcji płaskiej można spotkać na południu Europy, na przykład w Grecji.

Przyzwyczailiśmy się do widoku dachów spadzistych, natomiast dachy płaskie są cały czas wyjątkami. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z nich jest obawa o przeciekanie dachu.
Standardowe, czyli najpopularniejsze dachy spadziste, oczywiście też są narażone na takie zjawisko. Jednak tam dzięki nachyleniu dachu woda nie stoi długo w jednym miejscu. Dzięki temu ryzyko przecieku jest niższe niż na dachu płaskim. Na którym woda prawdopodobnie będzie się zbierała. Identyczna sytuacja dotyczy warunków zimowych, gdy pada śnieg. Na dachu spadzistym śnieg się zsuwa lub gdy się topi wpada do rynny, skąd jest odprowadzany w odpowiednie miejsca.

Dachy płaskie muszą posiadać bardzo dobrą hydroizolację. Hydroizolacja dachów płaskich jest kluczowa z punktu widzenia użytkowania budynku, którego konstrukcja zawiera taki typ dachu.
Naprawa dachów płaskich bardzo często dotyczy wymiany hydroizolacji lub położenia jej następnej warstwy.
Jest to bardzo ważne zagadnienie, dlatego warto w tej sprawie zaufać fachowcom i skorzystać z usług renomowanych firm. Pozwoli to na uniknięcie problemów w przyszłości.
Dachy płaskie mogą równocześnie pełnić inne funkcje. Przykładowo mogą one pełnić funkcję tarasu. Jednocześnie taka konstrukcja, pozwala na zamontowanie paneli fotowoltaicznych pod optymalnym kątem. Ponieważ dach jest płaski konstrukcja mocująca panele, może zostać zamontowana pod optymalnym kątem i w kierunku największego nasłonecznienia. Standardowe dachy spadziste często ograniczają takie możliwości ze względu na swoją konstrukcję.

Podczas takiego panelu należy jednak pamiętać o konieczności zachowania ostrożności, aby nie zniszczyć hydroizolacji dachu. W przeciwny wypadku, konieczne będzie wezwanie fachowców, aby naprawili zabezpieczenie naszego dachu.
Pamiętajmy, aby wszystkie uszkodzenia naprawiać niezwłocznie po zauważeniu usterki, ponieważ dach to jeden z najważniejszych elementów budynku.

Usługi dekarskie https://www.polwest.pl/