Rozwiązywanie problemów z kłopotliwym kredytem


Wchodzenie w jakiekolwiek układy z bankami ma tylko wówczas szanse na korzystną umowę dla klienta, gdy ten zdoła odczytać wszystko, co jest zawarte w umowie. Niestety, ale ciągle spotykane są na takich umowach teksty napisane drobnym druczkiem i stąd zapewne Kredyty frankowe, do których banki tak usilnie zachęcały swoich klientów, generują obecnie całą masę kłopotów i zgryzoty dla spłacających. Jak pokazuje jednak rzeczywistość, dobry prawnik, wynajęty do renegocjacji kredytu z bankiem może zdziałać bardzo dużo, a nawet wygrać sprawę z bankiem w sądzie. Dlatego w chwili podbramkowej taki zadłużony kredytobiorca powinien bacznie się rozejrzeć, czy jakaś kancelaria adwokacka, ze znajomością odpowiedniego prawa, nie jest przypadkiem w zasięgu jego portfela.
W tym wypadku wzięcie sprawy w swoje ręce, bez oglądania się na regulacje prawne, mgliście obiecywane przez władzę ustawodawczą i wykonawczą, jest jak najbardziej na miejscu. Czy też raczej w doświadczone ręce prawników, którzy znacznie lepiej są zorientowani we wszystkich przepisach od przeciętnego kredytobiorcy.
Prawda bowiem wygląda tak, że jest to nie tylko ostatnia deska ratunku, ale w końcu jakiś promyk nadziei dla zadłużonych ludzi. Aby wreszcie uzyskać jakieś status quo.
Radca Prawny Poznań