Jak zachęcić dziecko do odwiedzania dentysty?


Nam samym spore trudności sprawia już samo zapisanie się do gabinetu dentystycznego, więc nie dziwmy się, że nasze dzieci pod żadnym pozorem nie chcą się do niego udać. Ich strach potrafi być naprawdę gigantyczny. Przed wizytą pojawia się ogromny płacz, a nam samym pęka serce, bo nie chcemy przecież, by nasze pociechy cierpiały. Mimo wszystko stomatolog musi je od czasu do czasu zobaczyć. Postarajmy się zatem przekonać swoje dzieci do odwiedzania jego gabinetu. Zrobimy to z pomocą różnych sposobów.

Strach naszych dzieci musi z czegoś wynikać. Być może sami jesteśmy za niego odpowiedzialni, bo niestety często zdarza się tak, że rodzice, kompletnie nie myśląc, opowiadają przy swoich dzieciach o strasznych przeżyciach, których doświadczyli właśnie w gabinetach stomatologicznych. Jeśli już koniecznie po takiej wizycie chcemy się komuś wyżalić, zróbmy to w momencie, w którym nasze dziecko będzie gdzieś indziej. Opowiadajmy mu natomiast o przyjemnych paniach asystentkach i sympatycznych lekarzach, do których sami lubimy chodzić (nawet jeśli w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie).

Dobry dentysta bemowo na pewno właściwie zajmie się naszą pociechą. W taki sposób ją zagada, że zapomni ona o całym wcześniejszym strachu.

Sprawdź gabinet dentystyczny moja Stomatologia Kościan http://mojastomatologia.pl/koscian/